O nás

Bonsai klub v Třinci založilo sedm zakládajících členů na podzim roku 1988. Už za necelý rok, 26 - 28. srpna 1989, uspořádali první výstavu bonsají, která se uskutečnila v prostorách místního Domu kultury. Na tomto místě se výstavy konaly pravidelně každým rokem až do roku 2000. Od roku 2001 se výstavy konají v třineckém areálu chovatelů drobného zvířectva (za tratí). V roce 1998 a 1999 se úspěšně pořádaly výstavy i v Českém Těšíně v zahradách Dobré čajovny a čajovny Ganéša.

Kromě výstav pořádá Bonsai klub pro své členy a jejich známé i tématické zájezdy. Návštívili jsme už pana Nováka a jeho zahradu v Libochovicích, pana Kastnera v jeho Bambus centru, byli jsme v  Bonsai centru v Libčanech u Hradce Králové nebo naposledy u pana Sosnovce v jeho centru Bonsai Sumiko v Nedrahovicích u Sedlčan.

Dnes má klub 33 členy, kteří se pravidelně scházejí každé první úterý v měsíci v 17 hodin v prostorách Domu dětí a mládeže v Třinci. Každého, kdo má zájem o pěstování bonsají, rádi přivítáme.Pokud budete chtít poradit nebo se na něco zeptat, můžete nás kontaktovat přes naši:

NÁVŠTĚVNÍ KNIHU

nebo přes tuto e-mailovou adresu:

info@bk-trinec.unas.cz

nebo zavolat na tato telefonní čísla:

732 219 824
607 860 038

Za všechny dopisy, podněty a připomínky předem děkujeme.


Bonsai klub Třinec