Bonsai Tour 2014
aneb cesta po bonsajových Čechách


O jarním víkendu 5.4 a 6.4.2014 se domluvilo sedm členů BK Třinec a vyrazili na bonsai tour po bonsajových zemích českých navštívit přátele z řad bonsajistů, kteří v minulosti i v současnosti zavítali do Třince. Cesta byla náročná, najelo se cca 1200 km ve dvou dnech.

Nejdříve se zajelo za Honzou Bučilem na jeho zahradu v Jihlavě, poté jsme vyrazili do Nedrahovic k Čestmíru Sosnovcovi. po těchto dvou návštěvách jsme se přesunuli do Libochovic, kde jsme se ubytovali v místním hotýlku a poté se setkali s Vaškem Novákem a účastníky jeho workshopu.

Zahrada Honzy Bučila (kliknutím na obrázek si můžete prohlédnout další fotky)


Zahrada Čestmíra Sosnovce (kliknutím na obrázek si můžete prohlédnout další fotky)


V neděli ráno jsme zavítali k Vaškovi na zahradu obhlídnout novou dodávku stromů z Japonska. Po velikém nadšení z krásy stromů, jsme se rozloučili a přesunuli do Loun k Miloši Vurbsovi, kde na nás čekal nejen on, ale i jeho nádherná zahrada ve východním stylu, a z které jsme byli všichni unešeni. Ani se nám nechtělo od tamtud odjet. Ale čekal nás ještě Olda Kašpar v Ústí nad Orlicí, což byla naše poslední zastávka.

V Libochovicích (kliknutím na obrázek si můžete prohlédnout další fotky)Zahrada Miloše Vurbse (kliknutím na obrázek si můžete prohlédnout další fotky)


Po tomto výletu, u některých z nás, přibyl do sbírky nejeden nový kousek. Tak ať se jim u nových majitelů daří. A příští rok jedeme zase. Nebo ne?