Bonsajový víkend s Čestmírem Sosnovcem 2010

...Třinec Dolní Lištná - Grodisko...


I letos jsme byli rádi, že jsme opět mohli přivítat v Třinci Čestmíra Sosnovce. Víkend byl opravdu náročný. V pátek v 15:00 začal workshop, na kterém se tavaroval Čestmírův strom Pinus mugo, jamadori z rakouských Alp. Strom to byl nádherný a podle reakcí byl s výsledkem tvarování velice spokojen i sám majitel. S tvarováním vypomohl jako asistent i Lukáš Sirotný, kterému patří dík i za propagaci naší akce.
Po skončení tvarování a po malé přestávce pokračoval program, jak už v Třinci bývá zvykem, přednáškou s promítáním fotografií o cestách po Japonsku, letos ozvláštněnou promítnutím DVD filmu se stromy z kolekce pana Toru Suzukiho z jeho výstavy v Japonsku, která se konala letos v lednu. Celý program jsme skončili kolem půl desáté večer.
A v sobotu v 9:00 ráno začal workshop pod Čestmírovým vedením. Zůčastnilo se deset lidí, ale akce byla otevřena i návštěvníkům - divákům. A můžu říct, že jich nebylo málo. Kromě členů našeho klubu jsme se setkali i s přáteli ze Slovenska, kteří se rozhodli do Třince přijet i z takové dálky. Dílna skončila kolem šesté hodiny večerní a všichni byli velice spokojení jak s akcí tak se svými novými vytvarovanými stromy. Doufáme, že za rok se sejdeme zase.
Za rok nashledanou.