Bonsai víkend 2010

Planinka - Slovensko
18.6. - 20.6.2010
aneb

První rakousko-uherské Habsburské bonsajové sympozium
vedené Walterem Pallem


Takovou akci jsme nemohli vynechat, a tak jsme vyrazili v obsazení Valdemar, Tomáš, Jirka a Pavel. Do aut jsme naložili stromy a materiál k tvarování a k posouzení samotným mistrem Walterem Pallem. A vše proběhlo snad víc než podle očekávání.


V pátek po příjezdu a ubytování začalo demo tvarování v podání Waltera Palla a habru - jamadori - jednoho z pořadatelů a člena BK Trnava Maroša Belána. Protože nás déšť vyhnal do prostor baru, muselo se demo dokončit tam. Po demu pokračoval program seznamovacím večírkem.


Sobotní program začal přednáškou o listnatých stromech, dále pokračoval posuzováním stromů jednotlivých účastníků a po obědě začal workshop, který vedl pan Pall, ale pomáhali mu i pozvaní hosté Pavel Slovák, Lukáš a Josef Sirotní a Peter Roško, a to proto, že by nás cca 50 účastníků sám mistr nezvládl. Po workshopu jsme požádali pana Palla o zápis do naší kroniky a ten nám rád vyhověl.


V neděli se pokračovalo přednáškou o jehličnatých stromech a program se pomalu, ale jistě, chýlil ke konci. Po odpolední přednášce o hnojení, zalévání a přesazování, a po zodpovězených otázkách na vše možné, se všichni i s panem Pallem rozloučili nastartovali svá auta a vyrazili ke svým domovům. Určitě každému v hlavě usadilo mnoho vzpomínek na skvělou akci se skvělými lidmi.


Proto bych rád ještě jednou poděkoval za výbornou a dobře zorganizovanou akci všem pořadatelům z Bonsai klubu Trnava. Kamarádi díky.


Další fotky z akce naleznete na těchto stránkách:

Další fotky od nás


Travelogue Waltera Palla


Fotky Jura K. z BK Trnava


Blog Maroše Belána


Reportáž Lukáše Sirotného


Fotoalbum z akce od Lukáše Sirotného