BONSAJOVÝ VÍKEND
GRODISKO - 26.9.2009

Když jsme před třemi lety poprvé požádali Čestmíra Sosnovce aby přijel k nám, na druhý konec republiky, vůbec jsme netušili, že se z toho stane příjemné pravidelné setkávání nazvané "Bonsajový víkend", které se letos konalo již potřetí. A stejně jako předchozí "víkendy" byl i ten letošní ve znamení pohody, dobré nálady a celkové spokojenosti.
Sobotní program začal dílnou, workshopem, kterého se zúčastnilo osm lidí a to nejen z našeho klubu. Každý si přinesl minimálně dvě "kytky", s kterými dále pracoval nebo se jen dotazoval na další směřování v tvarování, pěstování a růstu.

Potrápit své stromy přišli:
Libor......Valdemar......Petr......Sebastian......Józef......Tomáš......Pavel...... a Jirka......v pracovní atmosféře......příprava na velký ohyb......všichni "zažraní" do práce......"opatrně to zkus překroutit"......a hotovo?
...Tomášova borovice......Józefův jalovec......Jirkův výsledek......Pavlův jalovec......Valdova borovice......Petrův ohyb zpátky...Po skončení workshopu a po krátké přestávce, začalo demo tvarování smrku, yamadori z rakouských alp, samozřejmě naším hostem Čestmírem Sosnovcem. Výsledek, jak jsme se shodli všichni přítomní, byl vynikající. Posuďte sami.

materiál před tvarováním...... pár slov o původu yamadori...... a vzhůru do práce...... tak co s tebou?...... už nic, už je hotovo...... spokojenost na obou stranách...... a ještě detail koruny zleva...... a zprava... nádhera.A po skončení dema se v sále připravilo promítací zařízení a bylo vše připraveno k přednášce o loňské cestě po Japonsku a hlavně po japonských zahradách. Dokonce jsme shlédli i záběry s jedné ze tří nejprestižnějších výstav v Japonsku. Výklad byl velice zajímavý, poutavý, a tak není divu, že jsme skončili až kolem třiadvacáté hodiny.

A tímto skončil už třetí "Bonsajový víkend s Čestmírem Sosnovcem" v Třinci - Lištné na Grodisku. Doufáme, že se za rok opět sejdeme.
Díky všem účastníkům a hlavně Čestmírovi za příjemně strávenou, dlouhou, ale krásnou bonsajovou sobotu.Součástí akce byla i malá expozice stromů a kamenů našich členů.PS: V pátek ještě před naší akcí, navštívil Čestmír v Polsku IBUKI studio bonsai Mariusza Foldy a taky mu přetvaroval smrk, který tvaroval Čestmír na našem prvním setkání v roce 2007, a jehož majitelem je právě Mariusz Folda (třetí zleva).PS 2: Omlouváme se za nepříliš kvalitní a zdařilé fotky. Do příště se snad zlepšíme.

© 2009 Bonsai klub Třinec